PostHeaderIcon Expedice Něrpa

AKTUÁLNĚ:

Jsou v plánu další tři promítání, a to ve Vysokém Mýtě, v Hradci Králové a pak v Doubici. Novinky o našich promítání naleznete zde. Jste všichni srdečně zváni! :)


V dubnovém čísle časopisu Koktejl vyšel náš společný  sedmistránkový článek "Divoká romantika" o jezeře Frolicha. Scio se však distancuje od neoprávněných editací fotografií v článku, které proběhly až po jeho autorizaci.


Na serveru NikonClubu vyšel Petrův článek o fotografování na Bajkale... :-)


Na serveru Outdoorguide.cz vyšel náš článek
"Magistrála do duše Ruska - šest dní v konzervě pachů, zvuků a emocí"


Na stránkách GUMOTEXu přibila zkrácená verze našeho článku "Putování po Bajkalském moři".


Přibyla jedna velmi neformální slideshow... ;-)


dovolujeme si Vás pzvat na nejbližší promítání:
KD Holice, 3. 12. 2010 (Scio)


Na stránkách Expedičního fondu vyšel náš článek o putování po hladině Bajkalu :)


Uteklo to jako voda. Už je to déle jak týden, co jsme sbalili lodě. Džordž & Krtek se vydali směr domů, Lenka směr Kazachstán, Tajsko a Indonésie. Petr ještě zůstal týden v Irkutsku, kde měl přednášku na Limnologickém ústavu, z něhož obdržel nové vzorky endemických různonohých korýšů. Mnohé cíle naší cesty byly splněny, některé dokonce dle ruského vzoru na 120% :) Ztráty na vybavení jsou minimální, přežili jsme to ve zdraví. Takže hurá, jdeme psát články a vyprávět o našich dobrodružstvích :) První neformální promítání bude 15.10. v jihočeských Lomech, pak to namíříme do Prahy a dále podle plánu. Nově se rovněž vyvýjí spolupráce s německou organizací Bajkaplan. První fotografie můžete vidět zde. Zajímá-li Vás i jejich konkrétní poloha a zeměpisné názvy, neváhejte se podívat i na Google Maps.

Birakan Fantasy


No, a je to tady! Je ráno pátek 20. 8. Za chvíli odjíždíme... Máme sebou všechno? Míč já zapomněl na míč!!! To nám to pěkně začíná! Ale, čert vem míč, hlavně že máme (prý) co jíst... A navíc Scio má prý připravenou i píseň do nepohody a legrační převlek... Teda von žádnej převlek nepotřebuje, to je jasný... ;) Takže východu zdar a držte nám palce! Měsíc o nás neuslyšíte. Wono tak lepší...


Ani ne za tři týdny odjíždíme!!!
Termín našeho odjezdu na Bajkal se neúprosně blíží. Blíží se dokonce tak neúprosně, že jsme byli pod jeho tlakem konečně donuceni začít podnikat reálné přípravy.


Nejpalčivějším problémem, který jsme museli v posledních dnech řešit, byl fakt, že Míša s námi na Bajkal kvůli studijním povinnostem nemůže odjet. Kde měsíc a něco před odjezdem sehnat člověka, který má dost odhodlání a hlavně dovolené vyrazit na měsíc kamsi do divočiny? Zkoušeli jsme to všelijak. Odvolávali jsme kamarády a známé, posílali hromadné e-maily, vyvěšovali inzeráty na různých webových stránkách, ale dlouho bez úspěchu. Až teprve začátkem srpna se ozvala jistá mladá slečna ze Slovenska, že by s námi i jela, pokud tedy není biologické zaměření nutnou podmínkou účasti na expedici. Není! A tím pádem Tě mezi sebou, Lenko, rádi vítáme!


Ve čtyřech se to lépe táhne a Lenka navíc nejenže hovoří plynně rusky (což se o nás ostatních říct nedá) ale vyzná se i ruských reáliích, a proto pro ni nebyl problém vytipovat stránky ruských železničních drah, kde jsme mohli zjistit přesné jízdní řády vlaků z Moskvy do Irkutsku i jejich cenu. Zajistit přepravu do Moskvy pak pro mě už nebyl těžký úkol.
Další věcí, kterou jsme museli řešit je vybavení lodí. Jak jsme totiž s Krtkem zjistili při inspekci koncem srpna, dostaneme od Expedičního fondu jen lodě bez jakéhokoliv vybavení. Musíme tedy zajistit pádla, pumpy, vesty a vše ostatní.


Co se osobních příprav týká, tak ty se různí. Krtek by měl do konce tohoto týdne zajistit pro mě a pro sebe ruské vízum, Lenka si pro vízum byla dnes a Scio, který pak zůstane v Moskvě, už vízum má. Scio navíc oblepuje lepenkou svůj drahocenný Nikon, aby vypadal jako největší troska mezi fotoaparáty, čímž se pokusí zmást moskevské nenechavce. Krtek shání speciální výbavu pro přežití v přírodě. A já si vymýšlím, kterou nemoc by bylo nejlépe simulovat, abych dostal od lékaře předepsaná širokospektrální antibiotika. Ta jsou totiž tím posledním, co mi chybí ke zkompletování naší expediční lékárničky.


Jak vidno, nenecháváme nic náhodě.  S trochou štěstí se nám tedy odjezd snad podaří zvládnout bez problémů, stejně jako celou expedici.

================================================================================

Jednoho dne jsme se my čtyři rozhodli, že spolu vyrazíme na Bajkal. Aby naše cesta měla nějaký pořádný smysl, rozhodli jsme se ji pojmout jako řádnou expedici s předem danými cíly a následnými výstupy. Na těchto stránkách se můžete podívat, co všechno si od cesty slibujeme, co vše se pokusíme během ukrutně krátkých pěti týdnů stihnout, a co plánujeme po návaratu... :)

Bosmina